• 0
 • Szeroki wybór filtrów do sprężarek

  0 Comments

  Zróżnicowane możliwości stosowania sprężarek powietrznych sprawia, że ich parametry czy wykorzystywane rozwiązania muszą być dopasowane do konkretnych potrzeb. Właśnie dlatego liczba modeli kompresorów jest tak szeroka. Część z nich może być wykorzystana w ogromnych zakładach przemysłowych, wymagających ciągłej pracy przez cały rok. Inne stanowią podstawowe wyposażenie mniejszych przedsiębiorstw lub warsztatów, chociażby wulkanizacyjnych. Dzieje się tak dzięki temu, że zastosowanie sprężonego powietrza jest tak szerokie. Kompresory można zatem znaleźć w parku maszynowym firm z bardzo wielu różnych branż.

  Olejowe sprężarki wymagają usunięcia zanieczyszczeń

  Popularnym i powszechnie wykorzystywanym modelem jest sprężarka olejowa. Jest stosowana w wielu dużych zakładach, które wymagają stałego zasilania i sprawdzonych, wydajnych oraz cichych urządzeń, które w razie konieczności łatwo można naprawić. Olej w tych produktach służy do schładzania, smarowania czy zabezpieczania elementów urządzenia. Niestety, odpowiada również za zanieczyszczenie powietrza, które ulega sprężaniu. W przypadku wielu branż nie ma możliwości, by kompresor (https://www.powietrze.com.pl/produkty/filtry-i-osuszacze/filtry-sprezonego-powietrza) mógł funkcjonować, wykorzystując powietrze pełne cząstek, które negatywnie wpływają na maszyny czy produkowane elementy. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie. Pozwala ono na wydajną pracę, a dzięki dodatkowym opcjom udaje się przeprowadzić skuteczny proces oczyszczania. Jak? W takich przypadkach stosuje się filtry sprężonego powietrza. Odpowiadają one za usunięcie cząstek oleju czy wody, dzięki czemu kompresory mogą być wykorzystywane nawet w przemyśle spożywczym bądź farmaceutycznym.

  Sprawdzone filtry wpływają na żywotność urządzeń

  Podstawowym zadaniem filtrów jest oczywiście oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Warto jednak mieć na uwadze, że dzięki temu procesowi pozytywnie wpływa się na rozmaite elementy sprężarek czy współpracujących z nimi maszyn. Co za tym idzie, korzystanie z filtrów w dużej mierze decyduje o prawidłowym działaniu sprzętu oraz o jego żywotności. Nie ma wątpliwości, że jest to szalenie istotny aspekt, który pozwala przedsiębiorcom uniknąć wielu dodatkowych kosztów, związanych na przykład z częstym serwisowaniem, naprawami czy nawet wymianą poszczególnych elementów albo całych urządzeń. Wybór jakościowych filtrów ma zatem ogromne znaczenie ekonomiczne.

  Filtr przypomni o konieczności wymiany wkładu

  Nowoczesne rozwiązania to nie tylko łatwa obsługa sprężarek czy wysoki poziom filtracji i oczyszczania z cząstek oleju i innych. Same filtry dysponują opcjami, które umożliwiają wydajne użytkowanie. Automatyka, filtrowanie na różnym poziomie skuteczności to część propozycji. Warto zwrócić uwagę na ułatwienie, które gwarantuje sygnalizację konieczności wymiany wkładu. Bez wątpienia ma to znaczenie dla efektywności funkcjonowania filtra, ale też w znacznym stopniu ułatwia jego obsługę.