• 0
 • Jaki kojec metalowy wybrać dla psa?

  0 Comments

  Choć metalowy kojec bardzo często kojarzy się negatywnie, ponieważ warto pamiętać, że psów nie wolno zniewalać, muszą one mieć możliwość swobodnego poruszania się, ale także nie mogą zostać samotnie pozostawione, na przykład na mrozie czy w miejscu, w którym nie mają dostępu do cienia. Mimo to zakup funkcjonalnego kojca metalowego jest naprawdę rozsądną transakcją. Przede wszystkim, dlatego że można zapewnić psu bezpieczeństwo. Metalowy kojec wcale nie musi zostać umieszczony wyłącznie na zewnątrz. Jaką zatem konstrukcję kupić psu? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

  Metalowy kojec – wybór

  Warto pamiętać, że wybierając metalowy kojec dla psa, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim przeznaczenie, jeżeli rzeczywiście kojec ma zostać postawiony wyłącznie w mieszkaniu lub też w garażu, czy w przedsionku domowym, warto zdecydować się na konstrukcję z wysoką jakością. Z pewnością nie trzeba decydować się na zakupy konstrukcji stalowej mimo to metalowy kojec jest naprawdę polecany. Metal powinien być ocynkowany, a także odporny na działanie korozji. Dzięki temu można uniknąć różnorodnych odkształceń, a także niszczenia się materiału. Kojce, które mają zostać umieszczone na zewnątrz muszą zostać jeszcze dodatkowo zaimpregnowane, wtedy można mieć rzeczywiście pewność, że konstrukcji nic się nie stanie.

  Tego typu metalowe kojce najczęściej wykonane są z wysokojakościowej stali, której nie straszny jest mróz, deszcz, grad czy inne, zmienne warunki pogodowe.
  Ponadto metalowy kojec musi zostać dopasowany do wymiarów psa. Należy pamiętać, że nie może być za mały, jeżeli pies jest rzeczywiście druży, warto zdecydować się na przynajmniej kilkumetrowy kojec. Rzeczywiście wtedy można mieć pewność, że będzie on służył przez wiele lat. Ponadto, musi się konstrukcja swobodnie zamykać, a także piesek musi mieć możliwość wyprostowania swojego ciała i zmienia pozycji. Najrozsądniej jest kupować sprawdzone kojce, w polecanych miejscach.